• Css Template Preview
  • Css Template Preview
  • Css Template Preview
  • Css Template Preview
Geri İleri

Doğayı bizimle keşfedin!

:: Bozburun

Marmaris'ten Bozburun'a iki ayrı yoldan gidilebilir.
Toplam 45 km tutan ilk seçenek için Datça yoluna girip,Hisarönü sapağından ayrılarak sahil yolunu izleyerek gitmek mümkündür. 
:: Aktiviteler

 

:: Bozburun
Turizm bakımından bölgenin en bakir yerlerinden biridir. Sakin bir tatil isteyenlere önerilir. Yörede büyük tesisler bulunmamaktadır. Küçük ama kaliteli tesisler bulabilirsiniz. Sömbeki körfezinin koylarından birinde yer alır. Çevre, Marmaris’in diğer bölgelerine göre alışılmadık ölçüde çıplaktır. PTT’si, küçük otelleri, iyi balıkçı lokantaları vardır. En iyi guletlerin burada yapıldığını söylenmektedir. Her yıl Ekim ayı sonunda uluslararası Bozburun Gulet Festivali ve Gulet yarışları yapılmaktadır. Çevresinde tekneyle ulaşılabilecek çok sayıda sakin koy bulunmaktadır. 

Bozburun yakınlarında Asar Tepesi üzerinde Larymna yerleşim yerinde tarihi kalıntılar bulunmaktadır. Tepeye çıkış yaklaşık 45 dakika sürer. Sur parçaları, mezar kalıntıları çevreye dağılmıştır. Tepeden Bozburun güzel görünmektedir.

Nasıl gidilir?

Marmaris’ten Bozburun’a iki ayrı yoldan gidilebilir. 
Toplam 45 km tutan ilk seçenek için Datça yoluna girip, Hisarönü sapağından ayrılarak sahil yolunu izleyerek gitmek mümkündür. Bozburun’a ayrıca, İçmeler-Bayır üzerinden güneye yönelerek de ulaşabilirsiniz. Bozburun Marmaris arası düzenli minibüs seferleri var.